רשימת המומלצים האלטרנטיבית

ללא כותרת ללא כותרת הקליקה רשימת המומלצים האלטרנטיבית

מציג 6 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
    • #162931 הגב
      גרומיט
      משתתף

לפני כמה חודשים, כשהתפרסמה רשימת הספרים המומלצים של בלי פאניקה (http://www.blipanika.co.il/?p=1221
      ), הרהרתי בדבר עריכת רשימה נוספת עם קטגוריות… אזוטריות יותר. כעת הגיעה הזמן לממש את האיום, עם רשימת הספרים המופלצים (ועוד קטגוריות) במדע הבדיוני והפנטסיה.

ההצבעה לרשימה נפתחת כעת ותיסגר במוצאי שבת, 16/12/06. אתם מוזמנים להצביע ולבחור את הספרים המופלצים ביותר בז'אנר, לשלול מסופרים את רשיון הכתיבה, לבחור את הבסט תרגום אוור שניתן לשם ספר או סרט, למצוא את דוגמני טרקי-סיטי הטובים ביותר המבהירים לקוראיהם בדיוק איך לא צריך לכתוב, לקצץ ולקצץ בספרים שהיו צריכים לפגוש עורך טוב לפני הפרסום, להוציא את האוויר החם מכל ספרי הצופן דאווינצ'יק ואף לקצר סדרות שהיו צריכות להיסגר הרבה יותר מוקדם.

פרטים נוספים, ראו בהודעה הרשמית ב"בלי פאניקה": http://www.blipanika.co.il/?p=1363.

הצעות לבחירות "ראויות" ניתן ואף רצוי לפרסם כאן :-)

• #183461 הגב
      MuchRejoicing
      משתתף

n/t

• #183462 הגב
      MuchRejoicing
      משתתף

הארי פוטר! הארי פוטר לרוב המועמדויות הנ"ל!

• #183463 הגב
      יעל
      משתתף

n/t

• #183465 הגב
      MuchRejoicing
      משתתף

n/t

• #183466 הגב
      יעל
      משתתף

n/t

• #183471 הגב
      קרן אמבר
      משתתף

ספרים איומים ונוראים… הומממ…
      הספר הרביעי בטרילוגיה בד"כ מיותר להחריד.
      טרילוגיה כאמור צריכה לשמור על טהרת ה3, הרביעי איכשהו תמיד מחרבן הכל.
      ככה זה היה בטרילוגית חרב האופל, טרילוגית רשומות רומח הדרקון- כל פעם שספר רביעי בא כדי לסגור סיפור שהטרילוגיה השאירה במכוון פתוח זה נגמר רע רע רע
      הבנתי שגם המשכיו מהנדסי הטבעת ועולם טבעת איומים.
      אני לא נוגעת עם מקל בספרים ש"הבן של" החליט לכתוב מ"השאריות שהותיר הסופר לאחר מותו"המפתיע או הצפוי.
      כך טרילוגית ה"מה שהיה לפני חולית" ביחד עם כל מה שבני משפחתו של טולקין עשו עם מה שטולקין לא תכנן לפרסם ואפילו דאגלאס אדאמס ז"ל והקובץ העגום "salmon of doubt"…
      יש תופעות שצריך פשוט להחרים- ספרים שנכתבו לאחר הסרט, במיוחד כשהסרט מבוסס על יצירה ספרותית אחרת… למשל אקסמן הספר על פי הסרט הראשון. ברררר.
      היו לי סדרות שאהבתי מאוד עם שנפל לי האסימון (אני מיושנת לפעמים ויש לי עדיין אסימונים בצרור המפתחות שליד הטלפון הסלולארי)
      למשל סדרת הדרקונים המדבית של אן מקפרי שאהבתי מאוד- דרקונים אחרי הכל- עד שהתברר לי שהסופרת שכותבת כאלו מאבקים פמיניסטיים לוהטים מצדק נזעם עבור הדמויות שלה מעדיפה להרכיב חיילות שלמים של גברים הומוסקסואלים על הדרקוניות הירוקות שלה ובלבד שנשים לא ירכבו עליהן להלחם בthread
      אין לי בעיה עם ההומוסקסואלים ברי המזל אבל התעצבנתי על שלילת חופש הבחירה מהדרקוניות על סמך אמונות טפלות לגבי יכולת לחימה נשית … צק צק צק וכו.
      לפירס אנטוני יש סדרת ספרים incarnations of immortality- סופרים נוצרים לפעמים הם אנשים מסכנים ראויים לרחמים, לבעלי סלחנות דתית גבוהה.
      באופן כללי כל ספר שמנצל את המרחב היצירתי שלו כדי להטיף וללמד מוסר השכל עולה לי על העצבים, מתייחס לקוראים כאל ילדים שצריך לחנך. נרניה עושה את זה הרבה ולכן מגיל מסויים כבר לא יכולתי לחזור אליה. נראה שהתבגרתי מידי :)

מציג 6 תגובות משורשרות
מענה ל־רשימת המומלצים האלטרנטיבית

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

פרטים: