רעיון להקמת תא של מדע בידיוני באזור ראשון לציון והסביבה

ללא כותרת ללא כותרת פורום פעילי האגודה רעיון להקמת תא של מדע בידיוני באזור ראשון לציון והסביבה

מציג 7 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
    • #163757 הגב

צץ בי הרעיון להקים תא ראשל"צי של מדע בידיוני ופנטזיה שמיועד להעביר תכנים של תחומים אלו
      עצם היותי חלק מתא ספיר הרחובתי – של מדע בדיוני ופנטזיה רכשתי ניסיון לכיצד איך לתפעל תא ואני פונה אילכם שאם יש אנשים שירצו לע זור לי להקים את תא זה ולתחזקו אני אשמח.
      יש לי מספר מקומות אפשריים שבו יוכל התא להיות כגון המכללה למינהל בראשון לציון (שזה מוסד אקדמאי) מרכזים קהילתיים שונים כגון המרכז הקהילתי של שכונת נווה אליהו.
      לועד:
      אני מציעה שאולי תתינו לי ולראשי התאים האחרים ברחבי הארץ רשימת של סרטים שיכולים להיות בהקרנה בתאים מבלי לעבור לזכויות יוצרים
      אני מבקשת שאולי תשדכו לי שותפים מהאזור כדי לקדם פרוייקט זה- כי לא אוכל לעשות כן לבדי אלא עם עוד מישהו
      בראשותי יש כמה וכמה סרטים של מד"ב ופנטזיה שמוכנים להקרנה.

• #190848 הגב
      נגה
      משתתף

מה בעצם הסטטוס המשפטי של הקרנות כאילו? ממי צריך לבקש רשות? מהמפיץ בארץ? מהיוצרים בחו"ל? האם צריך לקבל רשות להקרין גם לגבי סרטים ששודרו בעבר בטלווזיה?

• #190873 הגב

למיטב הבנתי כל הקרנה דורשת אישור של הגורמים רלוונטים (מפיץ, חברת הפקה, יוצר וכו').

• #190877 הגב
      נגה
      משתתף

ל"ת

• #190878 הגב

אני לא מומחה אבל עקרונית את נותנת בחינם משהו שמוכרים בכסף (לערוצי TV, כ-DVDs וכו'). לכן צריך אישור.
      גם לחומרים חינמיים צריך אישור (webisodes וכו') מהיוצר, כי זה הוא שם את זה בחינם באתרי אינטרנט מסויימים לא אומר שאת יכולה להקרין את זה אצלך באולם (גם אם לא תגבי תשלום).

אל תתני לזה לעצור אותך. אפשר לבקש אישור – לא מאוד מסובך. ולפעמים לקבל אותו. בטח ובטח כשמדובר בחומרים ישנים שכבר הוקרנו. אם וכאשר תרצי להרים כזה אירוע, אשמח לעזור לך בתחום הזה.

בתנאים מסויימים, יכול להיות שיש חומרים שהזכויות עליהם פגו ושייכים לקהילה אבל זה סביר להניח חומרים ישנים ומעטים.

בהצלחה!

• #190882 הגב
      Odonata
      משתתף

אני אשמח לדעת למה את רואה צורך בהקמה של תא חדש כלכך קרוב פיזית לתא קיים. את לא מעדיפה לחזק את התא הקיים?

• #190885 הגב

התכוונת לתא ספיר הרחובותי?
      אני גם כן חברה בתא זה מצד אחד , משתדלת להיות פעילה בהו מצד שני אך יש ראש תא אחד בלבד שלא נותן לי בדיוק להחליט החלטות…..
      בכל מיקרה אני חשבתי שאפשר להרחיב את האגודה גם ע"י הקמת תא מד"ב ופנטזיה ראשל"צי כי בכל מיקרה יש מרחק בין רחובות לבין ראשון ורציתי לתת מענה לראשל"צים להחשף גם כן לתחום של המדע הבידיוני והפנטזיה……
      בכל מיקרה אני בשום ואופן לא התכוונתי שהתא הראשל"צי העתידי ייתחרה בתא הרחובותי……
      אני יודעת שהתא הרחובותי פעיל בימי ראשון נגיד אז חשבתי לתת לתא הראשל"צי העתידי את יום הפיעלות שלו ליום רביעי בערב…. גם יש לזכור שכניראה יש אנשים שיותר נוח להם להיות בתא מדע בידיוני ופנטזיה ביום רביעי נגיד ולא ביום ראשון……..

בקשר לזכויות היוצרים – האם צריך להטיל את האחריות על הועד שיבדוק זאת או על גוף אחר?

• #190929 הגב
      MuchRejoicing
      משתתף

היה ותחליטי ליזום כאלה באזורך, כמובן שנשמח לסייע אם נוכל.

(לילי בשם הועד)

מציג 7 תגובות משורשרות
מענה ל־רעיון להקמת תא של מדע בידיוני באזור ראשון לציון והסביבה

You can use BBCodes to format your content.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

פרטים: